VisitFyn
Destination Fyn_logo

Vores samarbejde med UCL

På Rethink Tourism 2026 samarbejder vi ligesom de to foregående år med et hold studerende fra UCL’s service- og oplevelsesøkonomuddannelse.

Grafik med teksten Rethink Tourism - Turisme for alle og en kuffert med forskellige labels på
Foto: Grafik

Igen i år afholder vi Destination Fyns årskonferencen hos vores samarbejdspartner UCL. Et hold studerende fra Service- og Oplevelsesøkonomuddannelsen og et hold fra BA'en i International Hospitality hjælper til med planlægningen af konferencen og er medværter på dagen. Du vil møde dem, når du ankommer, hvor de står klar til at tage imod dig og hjælpe dig godt til rette i Hal C.

De studerende står hele dagen klar til at tage en snak med dig i pauserne. De vil gerne fortælle om, hvad en service- og oplevelsesøkonomstuderende kan tilbyde din arbejdsplads – de søger nemlig typisk job inden for event- og turisme, når deres uddannelse er i hus. Flere af dem skal snart i praktik – så du har også mulighed for at finde din næste praktikant eller kommende nye medarbejder på årets Rethink Tourism! 

Tilbage til forsiden