Glamping hos Casa Ghiorsi
Kom på glamping-bondegårdsferie hos Casa Ghiorsi.


Glamping med havudsigt og gårdliv på Ærø
Hos Casa Ghiorsi kan I vågne op midt i naturen med havudsigt, fuglesang og dyr lige uden for teltdugen. Glampingteltet står på en terrasse i den store naturhave med udsigt over markerne og havet, og her får I en ferie tæt på både naturen og det rolige gårdliv.
Teltet har rigtige senge og plads til op til fem personer, så familien kan nyde campingstemningen med lidt ekstra komfort. Herfra er der kun knap 200 meter til stranden, og rundt omkring på gården møder I ponyerne Leo, Tarok og Lyn, køerne Amanda og Vib, kaninen Molly og hanen Dario, der skaber liv på gården.
På den økologiske gård går hverdagen i et roligt tempo, og gæsterne får mulighed for at komme tæt på dyrene og mærke stemningen omkring livet på landet. Børnene kan glæde sig til ponyridning og små møder med dyrene, mens de voksne kan nyde udsigten, stilheden og de lange sommeraftener fra terrassen.
Glamping hos Casa Ghiorsi passer godt til familier og par, der drømmer om en ferie tæt på naturen med plads til nærvær, ro og oplevelser i det fri.
Kontaktoplysninger
- Email: mail@casaghiorsi.dk
- Phone: +45 28 18 08 58
Faciliteter
- Glamping
Find vej
Øverste Skovbymark 16
5985 Søby Ærø
Sidst opdateret af::Ærø Turist & Erhvervpost@arre.dk